Táto webová stránka využíva súbory cookies. Pomáhajú nám zlepšovať kvalitu stránky, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich použitím.

Ako investujú slovenskí dolároví milionári

J&T Banka pravidelne realizuje výskum správania slovenských dolárových milionárov, tzv. WEALTH REPORT. Skúma, ako rozmýšľajú, kam investujú, čo ich zaujíma a aké hodnoty vyznávajú v pracovnom a súkromnom živote.

Kto konzervatívne sporil schudobnel, nastal čas na rozumné investovanie

Slováci narábajú s voľnými peniazmi konzervatívne. Preferujú istotu sporenia, kde majú garantovaný, dopredu známy výnos a istotu ochrany vkladov. Približne až tri štvrtiny finančného majetku majú uložené v sporiacich produktoch, čo je jedno z najvyšších čísel v rámci eurozóny. Aj v rámci II. dôchodkového piliera je väčšina peňazí alokovaná v konzervatívnych sporiacich riešeniach. Len máloktorá slovenská domácnosť si však uvedomuje, že výnosy zo sporenia sotva pokryjú mieru inflácie, teda straty kúpnej sily peňazí. Celosvetové štatistiky za ostatné storočie pritom hovoria jasne – ten, kto sporil, reálne prišiel o peniaze. Inak povedané – schudobnel.

Vylezte z bezpečnej ulity a investujte

Väčšina ľudí na Slovensku postrehla, že úrokové sadzby na bankových sporiacich produktoch sú už niekoľko rokov nízke, v mnohých prípadoch symbolické. Investične rozhľadení vidia, že aj výnosy bezpečne vnímaných štátnych dlhopisov pri krátkych splatnostiach sú záporné a ani pri dlhých za veľa nestoja. Jednoducho existuje problém, ako vyšťaviť z konzervatívnych portfólií zaujímavý výnos, tak ako to bolo pred dekádou.

fast_rewindkeyboard_arrow_left1keyboard_arrow_rightfast_forward

Chcem viac informáciíinfo_outline

Mám záujem, zavolajte micall